Drugi poraz: Crna Gora izgubila od Hrvatske

Dva poraza na startu Evropskog prvenstva u Izmiru za naše juniore.

Crna Gora je u drugom kolu grupe D poražena od Hrvatske 67:56.

Hrvati su mnogo bolje počeli meč, pošto su za dva minuta stvorili 6:0. Poslije tajm auta naše klupe stigao je odgovor. Igor Joković je pogodio trojku, a novim pogotkom za tri preko Nikole Ratknića smo poslije osam minuta preokrenuli na 13:12.

Uz prednost od 17:14 ušli smo u drugu četvrtinu u kojoj je bio konstantni egal do posljednjih 60 sekundi.

Tada smo rivalu dozvolili pet brzih poena, za 33:26 poslije 20 minuta košarke.

U trećem periodu je rival stvorio u tom momentu maksimalnih plus 9, ali smo smanjili do kraja kvartala na 47:41. Hrvatska je do prvog dvocifrenog vođstva stigla u 33. minutu 54:43 i do kraja nijesmo uspjeli da se primaknemo.

Ostao je problem iz prvog meča, dosta teško dolazimo do lakih poena, a često zadrhti ruka i na ziceru. Uprkos odličnim momentima u odbrani za nastavak šampionata je obavezan veći broj poena da bi imali šansu.

Amar Hot je sa 13 poena bio najefikasniji, Amar Ličina je dodao 11. Ratknić i Petar Radonjić ubacili su po šest.

Sjutra već od 12:45 rival je Italija koja je danas izgubila od Litvanije.