Mlade lavice neriješeno sa Islandom

Crnogorske kadetkinje igrale su danas u Skoplju neriješeno protiv Islanda 18:18, u drugom kolu Svjetskog prvenstva za igračice do 18 godina u Sjevernoj Makedoniji.

To je prvi remi izabranica trenera Maje Savić, nakon što su na startu prvenstva upisale ubjedljivu pobjedu protiv Alžira.

Island je u dva navrata u prvom poluvremenu imao po tri gola prednosti, ali je na velikom odmoru rezultat bio izjednačen (11:11).

U nastavku je crnogorski tim došao do preokreta, uglavnom imao minimalnu prednost, ali je Island dva minuta prije kraja došao do izjednačenja – 18:18, što je ispostavilo se bio i konačan rezultat.

Crna Gora je do pobjede mogla u samom finišu, ali Jelena Vukčević nije realizovala sedmerac 12 sekundi prije kraja meča.

Vukčević je bila najefikasnija sa pet golova, dok je Nađa Micevski postigla tri.

Po dva puta u strijelce su se upisale Ivana Vujadinović, Nikolina Marković i Katarina Šutović.

Mrežu Islanda zatresle su i Maja Ceklić, Mia Ražnatović, Lana Pavićević i Ema Kolić.

Istakla se i Marija Marsenić sa 11 odbrana.

Crna Gora će u utorak igrati protiv Švedske u posljednjem kolu grupne faze.