Crna Gora izgubila od prvaka Evrope u Celju

Ilić i Prepelič u duelu, foto: BarbalicPhoto/KZS

Crnogorski košarkaši poraženi su u drugom meču na pripremnom turniru u Celju od Slovenije (70:52).

Dva meča u 24 sata bila su mnogo za naše momke u ovoj fazi priprema. Osjetilo se to u prvoj (dok smo pronašli ritam) i posljednjoj četvrtini kada je domaćin uspio da se odlijepi i osigura trjiumf.

Slovenci su na startu poveli 6:0, imali u prvoj četvrtini i 14:4, na krau i ubjedljivih 23:6.

Nemanja Radović je na startu druge četvrtine vezao sedam poena i najavio buđenje naše reprezentacije. Slovenija je odlično odgovorila i u jednom momentu stvorila maksimalnih 18 poena prednosti – 37:19.

Do odmora smo zaostatak smanjili na 11 poena – 41:30, a onda još bolje odigrali treću četvrtinu.

Skupili odbranu savršeno, spustili rivala na šest poena i na 90 sekundi prije kraja tog dijela meča poslije pet vezanih poena Radovića preokrenuli na 44:43.

Samo dva poena primili smo za prvih devet minuta tog perioda, a onda dozvolili četiri Slovencima za minut i 47:44 poslije 30 minuta košarke.

U posljednjoj četvrtini međutim jednostavno nije bilo snage da se isprati do kraja ritam domaćih koji su osigurali pobjedu polovinom perioda kada su se odlijepili na 63:49.

Nemanja Radović bio je naš najefikasniji igrač sa 16 poena, Džon Radeba ubacio je 14, Igor Drobnjak sedam, a Petar Popović šest.

U domaćoj selekciji po devet koševa Macure i Hrovata.

Crna Gora je turnir u Sloveniji okončala sa polovičnim učinkom jer je sinoć bila bolja od Holandije.

Košarkaši će pripreme nastaviti u Baru, a od naredne sedmice trebalo bi da kompletiraju redove.