Perković nastavila dominaciju, šesti put prvakinja Evrope

Hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je zlatnu medalju u bacanju diska na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Perković je do svoje šeste uzastopne titule prvaka Evrope stigla hicem od 67,95 metra, koji je ostvarila u petoj seriji.

Odličan nastup imala je i srebrna Njemica Kristin Pudenc, sa ličnim rekordom od 67,87 metara.

Bronzana je bila njena sunarodnica Klaudin Vita sa rezultatom 65,20 metara.

U trci na 100 metara trijumfovao je italijanski atletičar Marsel Džejkobs, koji je tu dionicu istrčao za 9,95 sekundi i izjednačio rekord šampionata.

Srebro je pripalo Britancu Žarnel Hjudžisu (9,99), dok je bronzu osvojio njegov sunarodnik Džeremaja Azu (10,13).

U konkurenciji atletičarki zlato je osvojila Njemica Džina Lukenkemper sa rezultatom 10,99 sekundi.

Druga kroz cilj prošla je Muđinga Kamubundji iz Švajcarske sa samo pet stotinki zaostatka za Njemicom.

Bronza je pripala Deril Neijt iz Velike Britanije (11,00).

Glavna favoritkinja za zlato Britanka Dina Ašer Smit povrijedila se tokom trke i kroz cilj je prošla posljednja.