Odbojkaši bez šansi u Portugalu: Crna Gora samo u prvom setu parirala domaćinu

Naši odbojkaši nisu uspjeli da već večeras proslave plasman na Evropsko prvenstvo.

“Crveni” su u predgrađu Porta, gradiću Santo Tirsu, od Portugala 3:0 (27:25, 25:15 i 25:12), u utakmici petog kola D grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koja je trajala 71 minut.

Portugal je preuzeo prvo mjesto na tabeli.

To je prvi poraz odbojkaša u kvalifikacijama, nakon serije od četiri uzastopna trijumfa.

“Crveni” su šansu da drugi put iznenade selekciju Portugala propustili u prvom setu, u kome su imali dvije set lopte. Na kraju je domaćin stigao do 27. poena i poveo 1:0.

Tako izgubljen set potpuno je poremetio momke Ivana Joksimovića, koji su drugi dio igre izgubili bez borbe, dvocifrenom razlikom.

Slab otpor su pružili i u trećem, domaćin je u svim elementima nadigrao crnogorski tim i proslavio plasman na završni turnir.

Crna Gora do kraja kvalifikacija ima još gostovanje Luksemburgu (20.avgust).

Plasman na Euro Volley 2023 izboriće sedam pobjednika kvalifikacionih grupa i pet najboljih drugoplasiranih selekcija.