Marija Vuković u nedjelju nastupa u finalu u skoku u vis

Crnogorska atletičarka Marija Vuković nastupiće sjutra u finalu skoka u vis na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Vuković je u kvalifikacijama preskočila 187 centimetara i prvi put u karijeri izborila evropsko finale.

Finale skoka u vis je sjutra u 19 sati i pet minuta.

Vuković ove sezone ima četvrto i peto mjesto na mitinzima Dijamantske lige, dok je nastup na Svjetskom prvenstvu u američkom gradu Judžinu završila u kvalifikacijama.

Imala je tada istu visinu kao dvije finalistkinje (190 cm), Slovenka Lia Apostolovski i Jamajčanka Kimberli Vilijamson, ali i veći broj pokušaja.

Bila je zlatna na Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu, dok je kao četvrtoplasirana završila nastup na dvoranskom prvenstvu svijeta u Beogradu.

Ove sezone preskočila je 195 centimetara.

To je sedmi rezultat ove sezone računajući evropske takmičarke, s tim da Belgijanka Tiam i Estonka Brus nisu ušle u finale.

Dva metra su preskakale Ukrajinke Jaroslava Mahučik i Irina Gerašenko, te Italijanka Elena Valortigara, koje su favoritkinje za medalje.

Drugi crnogorski predstavnik, Danije Furtula, zaustavljen je u kvalifikacijama u bacanju diska.

On je nastup završio kao desetoplasirani u A grupi, ukupno 21. u kvalifikacijama, sa rezultatom 59,10 metara.