Lekleru pol pozicija u Monci

Vozač Ferarija Šarl Lekler startovaće sa prve pozicije u predstojećoj trci Formule 1 za Veliku nagradu Italije u Monci, pošto je bio najbrži u današnjim kvalifikacijama.

Lekler je ostvario rezultat od 1:20,161 minuta i bio je 0,145 sekundi brži od vozača Red Bula Maksa Ferstapena.

Treći u kvalifikacijama bio je vozač Ferarija Karlos Sains sa 0,268 sekundi zaostatka za timskim kolegom.

Vozač Red Bula Serhio Peres zauzeo je četvrto mjesto, a peti i šesti bili su vozači Mercedesa Luis Hamilton i Džordž Rasel.

Poredak iz kvalifikacija neće biti isti i u trci, pošto su devetorica vozača dobila kazne, ali je sigurno da će sa pol pozicije startovati Lekler, koji nije kažnjen.

Između ostalih, Ferstapen je kažnjen sa pet pozicija, a Sains i Hamilton krenuće sa začelja.

Prema novom poretku, pored Leklera iz prvog reda startovaće Džordž Rasel iz Mercedesa, sa trećeg i četvrtog mjesta vozači Meklarena Lando Noris i Danijel Rikardo, a sa petog Pjer Gasli iz Alfa Taurija.

Vozač Alpina Fernando Alonso trku će početi sa šeste pozicije, vodeći u generalnom plasmanu Maks Ferstapen iz Red Bula sa sedme.

Trka za Veliku nagradu Italije u Monci vozi se u nedelju od 15 časova.

Popović: Ponosna sam kako su djevojke igrale; Raičević: Poseban osjećaj za mene

Košarkaši se sa stilom oprostili od Eurobasketa: Crna Gora poražena od Njemačke u osmini finala (FOTO)