F1: Ferstapen slavio peti put zaredom

Vozač Red bula, Holanđanin Maks Ferstapen, pobjednik je Velike nagrade Italije, 16. trke šampionata Formule 1.

Zvanični šampion slavio je u Monci u vremenu sat, 20 minuta, 27 sekundi i 51,1 stotinku.

To je njegova peta uzastopna, 11. pobjeda ove sezone, a ukupno 31. u karijeri.

Ferstapen je u Monci startovao sa osme pozicije, nakon kazne zbog promjene određenih elemenata pogonske jedinice.

Kao drugoplasirani završio je vozač Ferarija Šarl Lekler, dok je pobjednički podijum kompletirao vozač Mercedesa Džordž Rasel.

Veliki rezultat ostvario je drugi vozač Ferarija Karlos Sains.

On je, zbog zamjene mjenjača i komponenti motora, krenuo sa 18. pozicije, a trku je završio na četvrtom mjestu.

Na petom mjestu završio je vozač Mercedesa Luis Hamilton, koji je zbog promjene motora, krenuo sa posljednje pozicije, dok je na šestom mjestu bio Serhio Peres (Red Bul).

Peres je zbog kazne prije početka trke bio kažnjen i krenuo je sa 13. pozicije.

Vozač Meklarena Lando Noris završio je na sedmom, a među prvih deset su još Pjer Gasli (Alfa Turi), Nik de Vris (Vilijams) i Gvanju Džou (Alfa Romeo).

Ferstapen zauzima čelnu poziciju u generalnom plasmanu sa 335 bodova.