“Het-trik” Mitrovića, Srbija sa Norveškom za prvo mjesto (VIDEO)

Srbija je upisala ubjedljiv trijumf protiv Švedske u Beogradu (4:1) koji je Piksijev tim lansirao na diobu prvog mjesta grupe 4 B Lige nacija.

“Orlovi” dijele lidersku poziciju sa Norveškom, imaju po 10 bodova pred derbi koji se igra u utorak u Oslu.

Srbija, koja je od “vikinga” poražena u Beogradu (1:0), mora da pobijedi u posljednjem kolu da bi osigurala prvo mjesto i odlazak u viši rang.

Oslabljeni Šveđani su neočekivano poveli.

Klaeson je bio strijelac u 15. minutu, ali je već u 18. izjednačio Mitrović.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Mitrović je donio preokret.

Prvi het-trik na zvaničnim utakmicama Mitrović je postigao u 50. minutu. U prvom trenutku pomoćni sudija je digao zastavicu i pokazao na ofsajd poziciju, ali je VAR potvrdio da je gol ipak bio regularan.

Najljepši gol na meču viđen je u 70. minutu: Fantastičan pogodak, drugi u reprezentativnoj karijeri Saše Lukića.

“PG ping pong – tenis stoni u tvojoj zoni”: Poznata imena još osam učesnika finalnog turnira