Crna Gora porazom od Finske 2:0 završila nastup u grupi 3 B Lige nacija

Bez pobjede je Crna Gora završila posljednja dva meč u septembarskom ciklusu grupe 3 B Lige nacija.

“Hrabri sokoli” izgubili su večeras pod Goricom od Finske 2:0 i takmičenje u grupi 3 su završili na trećem mjestu sa sedam bodova, koliko ima i Rumunija, koja je u posljednjem meču u grupi pobijedila Bosnu i Hercegovinu 4:1.

Porazom od Finaca, Crna Gora je ostala i bez baraža za Evropsko prvenstvo.

Čudno prvo poluvrijeme “pod Goricom”.

Crna Gora je u 17. minutu ostala bez Žarka Tomaševića, koji je dobio drugi žuti karton, a zbog povreda su izašli Risto Radunović i Sead Hakšabanović.

Nakon predaha Antman je iskoristio svoju treću veliku šansu i u 47. minutu donio prednost Finskoj, 1:0.

Šest minuta kasnije Finska je duplirala vođstvo… Antman je prebacio loptu na drugu stativu, Kalman je bio sam i lako je ubacio u nebranjenu mrežu.

Francuski arbitar je zbog koškanja dodjelio žuti karton Urošu Đurđeviću, a odmah zatim iskjljučio je selektora Miodraga Radulovića u 67. minutu.

U samom finišu mogli smo i do gola…88. minut – Hradecki je promašio loptu, Uroš Đurđević imao zicer, ali je Vaisanen spriječio pogodak.

Dva minuta kasnije nova šansa, ovog puta za Camaja, čiji je šut blokiran. U nastavku akcije je pokušao glavom i Saša Balić.

“Hrabri sokoli” su završili na 3. mjestu, čime su izgubili šansu da eventualno dođu do baraža za Evropsko prvenstvo.

Mlada reprezentacija slavila na Malti 6:0

Srđan Kljajević: Uvođenjem trećeg špica Finci su riješili meč