Mladost DG zadržala lidersko mjesto, Zeta bolja od Koma, remi Bokelja

Fudbaleri Mladosti DG pobijedili su danas na “DG areni” ekipu OFK Nikšića 5:0, u utakmici osmog kola Druge crnogorske lige. Lidera šampionata do pete pobjede vodili su Marko Mrvaljević u 14. i 45, Kris Marlon Ondong-Mba u 28, Mitar Globarević u 34. i Siniša Stanisavić u 55. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Bokelja i Podgorice, koji su u Kotoru igrali 1:1.

Vođstvo domaćinu donio je Jovan Popović u drugom minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Dušan Vuković u 8. minutu.

Zeta je na Zlatici slavila protiv Koma 2:1, golovima Lazara Rakočevića u 41. i Filipa Kalačevića u 52. minutu.

Jedini pogodak za Kom postigao je Marko Mujović u 77. minutu.

Otrant-Olimpik i Grbalj igrali su u Ulcinju 0:0, dok je Berane pred svojim navijačima trijumfovalo u duelu sa Igalom rezultatom 2:1.

Domaćin je do pobjede došao golovima Vuka Vulevića u 30. i Vojina Jeknića u 89. minutu iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Igalo postigao je Bojan Kopitović u 64. iz penala.

Mladost je, nakon osmog kola, vodeća na tabeli sa 17 bodova.

Bokelj je drugi sa 14, dok su po 11 bodova osvojili Igalo, Kom, Podgorica i Berane.