Mladost DG slavila protiv Grblja i zadržala lidersko mjesto, Bokelju primorski derbi

Fudbaleri Mladosti pobijedili su danas u Radanovićima ekipu Grblja 3:2 i zadržali čelnu poziciju na tabeli nakon devetog kola Druge crnogorske lige.

Lider šampionata do šeste pobjede došao je pogotkom Željka Krstovića u 76, autogolom Miloša Vučetića u 79. i Damjana Mugoše u 81. minutu.

Strijelci za Grbalj, koji je imao minumalno vođstvo do 76. minuta, bili su Milan Damjanović u 57. i Savo Stojanović u prvom minutu sudijske nadoknade.

U derbiju kola Bokelj je kao gost slavio protiv Igala 1:0, pogotkom Jovana Popovića u 64. minutu iz jedanaesterca.

Minimalnu pobjedu upisao je i Kom, koji je na DG areni slavio protiv Podgorice 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Lazar Knežević u 17. minutu.

U gostima slavilo je i Berane protiv Nikšića 2:0, golovima Marka Vujačića u 47. i Dejana Račića u trećem minutu sudijske nadonkade.

Zeta je u Golubovcima bila bolja od Otranta 2:0.

Prvog šampiona u nezavisnoj Crnoj Gori do pobjede vodili su Cohen Skyler Von Keith u 3. i Luka Mihaljević u 54. minutu.

Mladost je, nakon devetog kola, vodeća na tabeli sa 20 bodova.

Bokelj je drugi sa 17, Kom i Berane osvojili su po 14, a Igalo i Podgorica po 11 bodova.