ABA skener: Pobjede Budućnosti i Mornara, poraz SC Derbija na startu sezone (VIDEO)

21. sezona najkvalitenijeg sportskog proizvoda na eks Ju prostoru Admiralbet ABA lige – počela je pobjedama Budućnost Volija i Mornara Barsko zlato, dok je SC Derbi poražen u Zadru.

Šampion iz 2018. godine i najveća nada crnogorske košarke, Budućnsot Voli u “Morači je savladala eks Ju velikana, trostrukog prvaka Evrope Split (94:59).

“Plavi” su odlično počeli meč. U 13. minutu imali rekordnih plus 12 (31:19), ali su dozvolili Splitu da u završnici 1. poluvremena priđe na 44:41. Budućnost je u 3. četvrtini zaigrala bolje, prednost je samo rasla do 36. minuta, kada je Aleksandar Lazić položio za 82:51.

U ekipi nije bilo centra Alfe Kabe, koji će zbog bolesti pauzirati sedam dana.

Rejnolds je bio najefikasniji sa 16 poena, Drobnjak je ubacio 14, Eron Vajt 13, a Lazić 11.

Tim sa Gripa su predvodili Šorter sa 19 i Nikola Đogo sa 13 koševa.

Budućnost Voli u 2. kolu ide u goste Crvenoj zvezdi, taj meč je u ponedjeljak od 18 sati.

Mornar je pobjedom otvorio sezonu u ABA ligi.

Barani su slavili u gostima protiv Igokee u Laktašima.

Tim Mihaila Pavićevića dobio je meč (91:83) na krilima Fetsa Rasela koji je meč završio sa 39 poena, od čega devet trojki.

Odličan je bio i Vladimir Mihailović sa 26 koševa.

Mornar je dva puta u drugoj četvrtini imao zaostatak od 13 poena (40:27 i 47:34), a do pobjede došao je zahvaljujući posljednjoj četvrtini, u kojoj je ubacio osam trojki.

Mornar u narednom kolu u “Topolici” dočekuje Zadar od 19 sati.

SC Derbi je na ABA premijeri, ubjedljivo izgubio u gradu košarke, Zadru (96:67).

Zadrani su odmah poveli 8:2, a prvu dvocifrenu prednost stekli tri minuta prije kraja prve četvrtine kada je bilo 18:8.

Prednost Zadra je išla i do plus 23 u trećem periodu (60:37 u šestom minutu), SC Derbi je potom smanjio na 12 (60:48), ali je ta četvrtina završena serijom hrvatskog sastava 5:0 kojom je pobjegao na sigurnih plus 17 – 65:48.

Posljednja četvrtina je donijela makar malo uzbuđenja, jer je podgorička ekipa imala reakciju, bilo je i 11 razlike (70:59, 72:61), ali je serija 11:0 – između dva Žakeljova tajm-auta u razmaku od manje od dva minuta – stavila tačku na zasluženi trijumf Zadra.

Briljirao je bivši košarkaš Budućnost Volija Luka Božić sa 30 poena, 13 skokova (šest ofanzivnih) i sedam asistencija.

U SC Derbiju su dvocifren učinak imali Flečer Megi (15) i Mateo Drežnjak (13).

“Studenti” u drugom kolu dočekuju Cibonu u nedjelju od 17 sati.

Košarkaši Crvene zvezde, Partizana i Cedevita Olimpije bili su uspješni na startu 21. sezone.

Zvanični prvak je u Beogradu savladao MZT iz Skoplja (87:67).

Partizan je u nekad velikom eks Ju derbiju slavio u Zagrebu protiv Cibone (105:81).

Cedevita Olmpija je opravdala ulogu favorita u “Stožicama” u meču sa Borcem iz Čačka (98:81).