“Alijanc arena” svjedočila istoriji: Prvi Crnogorac sudio meč Lige šampiona

Fudbaleri Bajerna zadržali su maksimalan učinak u C grupi i nakon trećeg kola Lige šampiona, a pobjedu je ostvario i Olimpik iz Marseja u D grupi.

Bajern je u Minhenu savladao Viktorij Plzen 5:0 i upisao treći trijumf.

Bavarski tim, koji u dosadašnjem dijelu takmičenja nije primio gol, do pobjede vodili su Liroj Sane golovima u 7. i 50, Serž Gnabri u 13, Sadio Mane u 21. i Erik Maksim Čupo-Moting u 59. minutu.

Bajern je i u 31. meču uzastopno ostao neporažen.

Utakmicu u Minhenu sudio je crnogorski sudija Nikola Dabanović.

To je prvi put da neki crnogorski arbitar dijeli pravdu na utakmici Lige šampiona.

U D grupi slavio je Olimpik, koji je u Marseju savladao Sporting 4:1 i upisao prvi trijumf ove sezone.

Slavio je golovima Leonarda Balerdija u 5, Aleksisa Sančeza u 59, Amin Harit u 77. i Šansel Mbemba u 86. minutu.

Strijeci za Sporting, koji je nakon dva startna trijumfa upisao prvi poraz, postigao je Trincao u 17. minutu.