Pobjede Sutjeske i Mornara Barsko zlato

Mašan Vrbica, Foto: KSCG

Sutjeska i Mornar Barsko zlato ostvarili su pobjede u večerašnjim mečevim prvog kola I A MCKL.

Nikšićani su u posljednjoj četvrtini slomili otpor debitanta, ekipe Dečića 84:75!

Vrlo zanimljiv susret donio je mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu. Sutjeska je dobila prvu četvrtinu 25:17, a onda u drugoj veliki preokret. Dečić je ubacio čak 29 poena i preuzeo prednost.

Sutjeska je u trećem periodu imala u više navrata i sedam poena viška, ali je Dečić poravnao na 60:60 u završnici perioda.

Posljednji put Tuzani su imali prednost na sedam minuta prije kraja 69:68, a Sutjeska je u završnici pronašla bolja rješenja i na kraju rutinski slavila.

Nikšićane je do pobjede sa 19 poena predvodio Vladimir Tomašević, po 14 poena su dodali Arsenije Vučković (devet skokova) i Mašan Vrbica (11 asistencija).

Kod Dečića 20 poena, 13 skokova, sedam asistencija Elisa Vilijamsa, 14 poena Marka Koljevića.

Mornar Barsko zlato je bio bolji od Milenijuma 78:73.

Podmlađeni barski tim slavio je pred svojim navijačima u još jednoj neizvjesnoj završnici.

Polovinom posljednje četvrtine Milenijum je vodio 65:64, a onda serija domaćih 8:0 za odlučujućih sedam razlike na tri minuta prije kraja.

Sjajan meč odigrao je Balša Živanović sa 22 poena, pet skokova i šest asistencija. 17 poena ubacio je Lazar Radetić, po 11 su dodali Nikola Rakočević i Marko Vesković.

U poraženom timu 18 poena Marka Raičević, 15 poena i devet skokova Bogdana Cebalovića.

“Lavovi” odradili prvi trening u EHF sedmici, Kosovo protivnik na startu kvalifikacija

Obilježio start sezone: Rasel MVP 2. kola ABA lige