Dašić i Popović nosili Danilovgrad do pobjede, meč Milenijum – Ibar nije odigran

Košarkaši Danilovgrada pobijedili su Jedinstvo u Bijelom Polju 98:93 u drugom kolu I A MCKL.

Vrlo zanimljiv meč je viđen, ekipa su se smjenjivale u vođstvu, a domaći su imali tokom prvog dijela dvocifrenu prednost, međutim na kraju se Danilovgrad radovao.

Jedinstvo je rezultatsku klackalicu prekinulo serijom 11:0 u drugoj četvrtini.

Tada su stigli do maksimalnih 10 poena viška 37:27, ali je Danilovgrad već do odmora preokrenuo na 50:49.

Tokom čitave treće četvrtine Danilovgrađani su vodili, imali i do devet poena prednosti, međutim u prvih pet minuta posljednjeg perioda preokret.

Jedinstvo je napravilo parcijal 13:2 i preokrenulo. Do kraja međutim gosti bolji za prvi trijumf u sezoni.

Najzaslužniji za to je bio Vladimir Dašić koji je sa 31 poenom i 13 skokova predvodio Danilovgrad. Sjajan meč odigrao je i Aleksa Popović koji je uz 29 poena imao četiri skoka i tri asistencije.

Dvocifreni su bili još Miloš Kostić sa 12 poena, Nikola Tončić koji je ubacio 11 i Vasilije Jovović sa 10 poena.

Kod Jedinstva 24 poena Nenada Vuković, po 13 su ubacili Marko Kljajević i Nikola Korać (10 asistencija).

Duel Milenijuma Kodio i Ibra nije odigran i biće registrovan rezultatom 20:0 u korist domaćih, zbog dugovanja Rožajaca prema KSCG.