Odermat slavio na startu skijaške sezone

Švajcarac Mark Odermat pobjednik je prvog veleslaloma sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u Zeldenu.

On je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do pobjede došao je u ukupnom vremenu dva minuta, četiri sekunde i 72 stotinke.

Odermat, koji je prošle sezone osvojio trofeje u veleslalomu i Svjetskom kupu, upisao je 12. pobjedu u karijeri.

Slovenac Žan Kranjec osvojio je drugo mjesto sa 76 stotinki zaostatka, dok je treći bio Norvežanin Henrik Kristofersen sa 97 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Kao četvrtoplasirani i petopalsirani završili su njegovi sunarodnici Lukas Braten i Rasmus Vindingštad, dok je šesti bio Amerikanac Tomi Ford.

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić, nakon devetog mjesta u prvoj vožnji, veleslalom je završio na 12. poziciji sa zaostatkom od sekundu i 67 stotinki.

Sjajan nastup u BiH: 11 medalja za Lovćen

Žakelj nakon poraza u Skoplju: Premekano smo ušli u meč