Milenijum Kodio slavio u Danilovgradu

Košarkaši Milenijum Kodio pobijedili su u gostima Danilovgrad 80:77 u trećem kolu I A MCKL.

Gosti su u neizvjesnoj završnici napravili preokret i stigli do trijumfa.

Domaći su sjajno otvorili meč pošto su poveli 10:2, ali je serijom 15:0 Milenijum Kodio preokrenuo.

Ipak u prvom poluvremenu nije uspjela nijedna od ekipa da napravi neku osjetniju prednost, pa je poslije 20 minuta bilo 35:38.

Gosti su u trećoj četvrtini prvi put stigli do dvocifrenog viška, imali su 56:46.

Na startu posljednjeg perioda bilo je i 59:69, a onda ogromna serija Danilovgrađana.

Vezali su 15 poena i stigli do 74:69 na tri minuta prije kraja.

Odgovorio je Marko Raičević sa pet vezanih poena, Balša Mirotić pogodio jedno bacanje za preokret. Nakon trojke Alekse Popovića za 77:75, gosti su preko Aleksandra Bogojevića i Luke Žugića napravili seriju od 5:0 u posljednjih 30 sekundi i slavili.

Žugić je dao 18, Marko Ljujić i Raičević po 14 poena.

Na drugoj strani 19 poena i 11 skokova Vladimira Dašića, 17 poena Vasilija Jovovića, 14 Popovića.