Iran sanja senzacionalan plasman u osminu finala

Fudbaleri Irana pobijedili su danas u Dohi selekciju Velsa 2:0, u utakmici drugog kola B grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

To je prvi trijumf Irana na šampionatu, nakon startnog poraza od Engleske 6:2.

Vels je i poslije drugog kola bez pobjede, nakon remija sa Sjedinjenim Američkim Državama (1:1).

Iran je poveo golom Ruzega Češmija u devetom minutu sudijske nadoknade vremena.

Konačan rezultat, dva minuta kasnije, postavio je Ramin Razajan.

Iran je zatresao mrežu i u 16. minutu, ali je pogodak Alija Golizadeha poništen zbog ofsajda.

Vels je od 86. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog prekršaja van šesnaesterca
isključen golman Velsa Vejn Henesi.

Sudija Eskobar je prvo pokazao samo žuti karton, ali je nakon odgledanog snimka preinačio odluku.

Henesi je do tog trenutka bio najbolji u selekciji Velsa i sa nekoliko odbrana spriječio Iran da povede.

Budućnost igra sa Jezerom, Sutjeska protiv Petrovca mora da drži korak za liderom

Mornar gostuje fenjerašu, Pavićević: Taj skor apsolutno ne odgovara kvalitetu Čačana