Brazil u osmini finala, Kazemiro pogodio za trijumf

Fudbaleri Brazila plasirali su se u osmunu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Brazil je večeras u Dohi, u drugom kolu G grupe, savladao Švajcarsku 1:0 i drugim trijumfom obezbijedio plasman među 16 najboljih.

Na startu šampionata petostruki svjetski prvaci slavili su protiv Srbije 2:0.

Odlučujući gol postigao je Kazemiro u 83. minutu.

Brazil je poveo i u 64. minutu, ali je pogodak Vinisijusa Žuniora nakon konsultacija sa VAR sobom
poništen zbog ofsajda.

U nedozvoljenoj poziciji bio je Rišarlison, koji je bio inicijator akcije.

Pobjednika nije bilo u drugom duelu te grupe, između Srbije i Kameruna, koji je u Dohi završen 3:3.

Obje selekcije osvojile su prve bodove na šampionatu, nakon poraza od Brazila (2:0), odnosno Švajcarske (1:0).

Kamerun je poveo golom Žan-Šarl Kasteleta u 29. minutu.

Izjednačio je Strahinja Pavlović u 45. minutu, nakon centaršuta kapitena Dušana Tadića.

Vođstvo selekciji Srbije donio je Sergej Milinković-Savić, golom sa 20 metara, u trećem minutu sudijske nadoknade.

Na 3:1 povisio je Aleksandar Mitrović u 53. minutu i činilo se tada donio Srbiji prvi trijumf.

Kamerun je smanjio na 3:2, golom Vinsenta Abubakara koji je lobovao Milinković-Savića, u 64. minutu.

Konačan rezultat, dva minuta kasnije, postavio je Čupo-Moting.

Brazil je, nakon drugog kola, vodeći na tabeli sa šest bodova.

Švajcarska je druga sa tri, dok Srbija i Kamerun uoči posljednjeg kola imaju po bod.

U posljednjem kolu, 2. decembra u 20 sati, sastaće se Brazil i Kamerun, odnosno Srbija i Švajcarska.

Jovanović pred Hapoel: Da budemo na visokom nivou u oba smjera ako želimo da se borimo za pobjedu

Nakon velikog preokreta: SC Derbi slavio u Splitu