Suter najbolja u Lejk Luisu

Švajcarska skijašica Korin Suter pobjednica je prvog superveleslaloma sezone koji je za Svjetski kup vožen večeras u kanadskom Lejk Luisu.

Do prve pobjede ove sezone, pete u Svjetskom kupu, došla je u vremenu minut, 20 sekundi i 75 stotinki.

Suter je svega dvije stotinke bila brža od drugoplasirane Austrijanke Kornelije Huter, dok je trećeplasirana Norvežanka Ranhild Movinkel imala zaostatak od 16 stotinki.

Na četvrtom mjestu završila je Austrijanka Mirjam Puhner, dok je peta bila Italijanka Sofija Gođa, koja je prethodna dva dana slavila u spustu.

Slovenka Ilka Štuhec završila je na 29, a Almedina Muzaferija iz Bosne i Hercegovine na 37. mjestu.

Suter je vodeća u plasmanu superveleslaloma sa 100, ispred Huter sa 80 i Movinkel sa 60 bodova.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Mikaela Šifrin, koja je propustila trke u Lejk Luisu, sa 265 bodova.

Gođa je druga sa 245, a treća Švajcarkinja Vendi Holdener sa 240 bodova.

Šou-tajm Engleza, “Gordi albion” ide na Francusku u četvrtfinalu, Kejn prestigao Linekera