Mesijeva Zlatna boginja! Argentina na krovu svijeta poslije četiri decenije

Argentina je novi prvak svijeta u fudbalu – Leo Mesi ispunio dječački san osvojio Zlatnu boginju!

Gaučosi su nakon penal serije pobijedili Francusku 4:2 i nakon skoro četiri decenije osvojili Mundijal, treći u istoriji.

U penal seriji strijelci za Argentinu bili su Lionel Mesi, Paolo Dibala, Leandro Paredes i Gonzalo Montijel.

Precizni za Francusku bili su Kilijan Mbape i Kolo Muani, udarac Kinsi Komana odbranio je argentinski golman Emilijano Martinez, dok je Orelien Čuameni bio nreprecizan.

U spektakluarnom finalu, možda jednom od najboljih u istoriji fudbala Argentina je srušila “trikolore”, zasluženo stigla do titule prvaka svijeta.

Argentina je vodila 2:0 – nakon pogotka Mesija iz penala u 23. i Anhela di Marije u 36. minutu meča (Di Marija je i izborio penal), kontrolisali meč, bili bolji, a onda su Francuzi preko Mbapea u 80. i 82. minutu izjednačili i utakmicu uveli u produžetke.

U dodatnom vremenu Mesi je pogodio za vođstvo 3:2, a Mbape u 118. izjednačio i odveo meč u penal seriju.

Mbape je najbolji strijelac Mundijala sa osam golova.