Podgorica nakon produžetka izgubila od TFT-a

Podgorica je porazom otvorila treći “balon” ABA 2 lige na Zlatiboru – izgubila je od TFT-a iz Skoplja (95:93) nakon produžetka.

TFT je upisao prvu pobjedu u sezoni. Podgorica je vodila do posljednje četvrtine, u 32. minutu imala 69:60, ali je uslijedio neobjašnjiv pad, što je TFT iskoristio i sjajnom završnicom, taj period igre dobio 28:16 i izborio produžetak.

U dodatnom vremenu ekipa iz Skoplja je uspjela da dođe do trijumfa.

Kod Podgorice, Mladen Vujić najefikasniji sa 22 poena uz devet skokova. Pavle Đurišić je dodao 16. Fofana 14, a Viktor Vujisić 11 poena.

Sjajan meč u redovima makedonskog predstavnika odigrao je Aleksandar Kostoski 28 poena uz devet asistencija i pet skokova.

Tim Nebojše Bogavca je nakon šest kola na skoru od tri pobjede i poraza.

“Neshvatljivo je da imamo 61 skok, od toga 29 u napadu, i da izgubimo. Sigurno će ova utakmica da uđe u statističke rekorde ABA lige, možda i košarke u ex-YU. Bilo je dosta promašenih zicera, nismo kažnjavali zonski presing, nego smo čekali da nas udvajaju po ćoškovima. Ne znam šta da kažem, ovako kad se izgubi”, bio je razočaran Bogavac.

Podgorica u srijedu od 21 sat igra sa slovenačkim Šenčurom.