Sloga šokirala Borac u “Boriku” (VIDEO)

Borac iz Banja Luke koji sa klupe vodi naš trener Zoran Kašćelan neočekivano je poražen od kraljevačke Sloge (73:71) u trećem meču, četvrtog “balana” NLB ABA 2 lige.

Borac je propustio priliku da turnir u “Boriku”(nakon Krke i Zlatibora) završi sa maksimalne tri pobjede. Borac na poluvremenu imao osam poena prednosti – 36:28.

Treći period u potpunosti je pripao Kraljevčanima, koji su serijom 12:2 stigli do izjednačenja (40:40), a zatim i do prednosti 54:53. Borac je u odlučujućih deset minuta probao da se vrati u meč, ali su gosti, odbili sve napade i upisali veliki brejk.

Amerikanac Dimitrijus Andervud bio je najefikasniji u redovima Sloge sa 21 poenom.

Jan Rebec i Dušan Tanasković ubacili su po 18 poena za Borac, dok je dvocifren bio i Stefan Lakić sa 10 poena.

Borac je nakon četvrtog “balona” na skoru 7-3, dok je učinak Sloge 6-4.

Žakelj: U početku je bilo malo nervoze, 2. poluvrijeme smo igrali agresivno u odbrani, dominirali u skoku

Viktor golom debitovao za Hamarbi (VIDEO)