Budućnost Bemax ubjedljivo dobila derbi i sačuvala pobjednički niz

Košarkašice Budućnosti Bemax ubjedljivo su dobile derbi 14. kola I ŽCKL.

Podgoričanke su slavile u gostima kod Novog 100:64.

Domaće su bolje otvorile meč, na samom startu stvorile 4:0, ali je Budućnost odgovorila serijom 9:0.

Već poslije sedam minuta gošče su stvorile dvocifrenu prednost i najavila ubjedljiv trijumf, 14. na domaćoj sceni.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Zorana Radonjić – 16 poena, uz 8 skokova, 4 asistencije. Višnja Stefanović ostvarila je indeks 27 – 15 poena, 12 skokova, a isti košgeterski učinak imala je Anastasija Drobnjak.

Kod domaćih 28 poena Jelene Vučetić, 19 Aleksandre Muzević, 15 Milice Matić.

Nikšić je na svom terenu bio bolji od Primorja 79:52.

Novljanke su u prvih devet minuta parirale, pred kraj prve četvrtine poravnale na 14:14, ali je domaći tim se odlijepio do odmora na plus 15 čime je ovjerio trijumf.

Milena Jakšić je ubacila 22 poena uz osam skokova i šest asistencija, 23 poena dala je Zoja Čanović, 10 Marija Petrović.

U redovima Primorja 19 poena Klaudije Baćović, 13 Ljube Andrić koja je imala 16 skokova.

Na otvaranju kola Podgorica je bila bolja od Dečića 63:46.

Podgoričanke su vodile svih 40 minuta, ali je Dečić parirao tokom većeg dijela prvog poluvremena. Konstantno su uspijevale da održavaju minus na 6 do 8 poena, ali je u završnici prvog perioda domaći tim pobjegao na plus 11, nakon toga treću četvrtinu dobio 22:7 i sve je bilo gotovo.

Hajdana Šćepanović je vodila pobjednice sa 12 poena, osam skokova i četiri asistencije. Po 11 poena su dodale Nevena Vučković i Lana Vukčević.