Danilovgrad bolji od Sutjeske, Mašan Vrbica promašio trojku za produžetak

Vladimir Dasic Danilovgrad, foto: KK Danilovgrad, Facebook

Danilovgrad je večeras u 15. kolu Prve crnogorske košarkaške lige pobijedio Sutjesku (78:75).

Vladimir Dašić i saigrači upisali su treći trijumf u sezoni.

Danilovgrad se sredinom druge dionice odlijepio, serijom 14:0 a na poluvremenu imao dvocifrenu prednost – 37:26.

Serijom 5:0 Sutjeska je u nastavku prišla na 37:31, ali je Danilovgrad sa devet vezanih poena odbio nalete za 46:31, da bi na kraju treće četvrtine bilo 58:43.

Nastavio je domaćin u napadačkom ritmu, i na pet minuta do kraja meča stigao do plus 20 za Danilovgrad (67:47). Ipak, tu nijie bio kraj.

Sutjeska je polako topila prednost i serijom 9:0 prišla na 70:63 imala je i šansu za produžetak ali Mašan Vrbica nije pogodio za tri poena.

Nikola Tončić (koji igra na pozajmici upravo iz Sutjeske) je ubacio 28 poena. Aleksa Popović je dodao 17, Vasilije Jovović 14, a Vladimir Dašić 13 za Danilovgrad.

U redovima gostiju, (koji su upisali tek drugi poraz u sezoni), Mašan Vrbica najbolji sa 21 poenom. Vladimir Tomašević je imao 12, a Miloš Popović 10.