Šifrin zlato u veleslalomu

Amerikanka Mikaela Šifrin osvojila je zlatnu medalju u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu alpskih skijaša u Kurševelu i Meribelu.

Ona je bila vodeća i nakon prve vožnje, a do sedmog zlatnog odličja na šampionatima svijeta došla je u ukupnom vremenu dva minuta, sedam sekundi i 13 stotinke.

To je njena 13. medalja na šampionatima svijeta, a osim sedam zlatnih, ima i po tri srebrne i bronzane.

Italijanka Federika Brinjone bila je srebrna sa 12 stotinki zaostatka, dok je bronzano odličje osvojila Norvežanka Ragnhild Movinkel sa 22 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Šampionka iz Kortine Dampeco prije dvije godine, Lara Gut Behrami, završila je kao četvrtoplasirana, dok je peta Italijanka Marta Basino.

Hrvatica Zrinka Ljutić imala je 17. vrijeme.

Šampionat će biti nastavljen sjutra veleslalomom skijaša.