Lukaku srušio Porto na “Meaci”, remi Lajpciga i Sitija

Inter je savladao Porto 1:0, dok su Lajpcig i Mančester siti igrali neriješeno – 1:1 u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Inter je na “Meaci” mrežu Porta otvorio u 86. minutu – Barela je sa desne strane ubacio loptu, Lukaku prvo glavom pogodio stativu, a onda mu se lopta vratila, pa je iz drugog pokušaja bio uspješan.

Porto je prije gola Lukakua ostao sa igračem manje, jer je dva žuta kartona dobio Otavio.

Zanimljivo je bilo u Njemačkoj na meču Lajpciga i Sitija.

Zvanični prvak Premijer lige je poveo u 27. minutu kada je Gundogan iskoristio grešku Šlagera i asistirao Marezu.

U nastavku su domaći imali incijativu i to krunisali u 70. minutu kada je nakon centaršuta Halstenberga hrvatski internacionalac Joško Gvardiol skočio i glavom postigao gol.