Omladinac najuspješniji u Baru

Karatisti podgoričkog Omladinca sa šest zlatnih medalja najuspješniji su učesnici seniorskog prvenstva Crne Gore u Baru.

Trofej manje osvojili su karatisti Bara, dok po jednog prvaka Crne Gore imaju Budućnost, Onogošt, Ris, Fokus i Bijela.

Karatisti Omladinca osvojili su i tri srebrne i dvije bronzane medalje, Bar ima jednu srebrne i šest bronzanih, a Budućnost dva srebrna i jedno bronzano odličje.

Onogošt se, osim zlatne, može pohvaliti i jednom srebrnom, a Ris bronzanom medaljom.

Po jednog finalistu, koji se morao zadovoljiti srebrnim odličjem, imaju i Potoci, Bratstvo, Mavaši 2015, Ulcinj i Ibar.

U katama pojedinačno titule prvaka osvojili su karatista Bara, Vladimir Mijač i Biserka Radulović iz Budućnosti.

U katama ekipno oba trofeja pripala su Baru, a u borbama ekipno Omladincu, u obje konkurencije.

U pojedinačnoj konkurenciji zlatne medalje osvojili su Matija Bojić (do 60, Fokus), Andrija Danilović (do 67, Omladinac), Nemanja Mikulić (do 75, Bjela), Nikola Malović (do 84, Onogošt) i