Nikšićanima dva trijumfa i poraz, slijede mečevi odluke u Lionu

Nikšićani na startu dobili domaću ekipu, Foto: POKCG

Golbal klub Nikšić sa dva trijumfa i porazom završio je prvi takmičarski dan turnira južne grupe SEGL Lige šampiona.

Nikšićki tim na startu savladao je Lion 7:5, dok je u drugom kolu slavio protiv holandskog Valvijka 10:8.

U trećem kolu poražen je od poljske ekipe Krakov 11:7.

Nikšić, finalista prošle sezone, takmičenje u Ligi šampiona nastaviće sjutra duelima sa Briselom (10.45), Portom (13.45) i Marsejom (16.45).

Najbolje tri ekipe sa turnira u Lionu kvalifikovaće se na završni turnir.

Plasman na finalni turnir iz sjeverne grupe izborili su Old pauer iz Finske, ukrajinski Invasport, Kemnicer iz Njemačke i Napaja iz Finske.

Direktan plasman obezbijedio je domaćin, litvanski Šaltinis.

Finalni turnir na programu je od 27. juna do 3. jula u Viljnusu.

Nikšićki tim u Lionu nastupa u sastavu Goran Macanović, Marko i Nikola Nikolić, Veselin Vuković, Miloš Ranitović i Velizar Obradović.

Nastup Golbal kluba Nikšić u Lionu finansira se iz programa Paraolimpijskog komiteta, koji je podržalo Ministarstva sporta i mladih.