Odbojkašice u odličnom tempu na međunarodnoj sceni

Crnogorske odbojkašice Nikoleta Perović, Dijana Vuković, Mina Dragović, Dušanka Petrović, Katarina Budrak i Saška Đurović doprinijele su u pobjedama svojih klubova na utakmicama odigranim proteklog vikenda.

Zahvaljujući još jednoj dobroj partiji korekotrke Nikolete Perović i saigračica u italijanskoj seriji A2, Konsolini je ostvario novu pobjedu. Nikoleta je osvojila 12 poena, a njen tim je slavio rezultatom 3:0 (25:12, 25:22, 29:27) protiv ekipe Volley Saverato.

U prvenstvu Rumunije, dobru partiju pružila je korektorka Dijana Vuković. Voluntari 2005 za koji nastupa naša odbojkašica slavio je protiv Kluža rezultatom 3:0 (25:19, 25:19, 25:23), a Dijana je doprinijela pobjedi sa osam poena.

Odigrane su utakmice 19. kola Superlige Srbije u kojoj nastupaju odbojkašice Nevena Vukčević, Mina Dragović, Simona Petranović i Marija Šušić.

Na utakmici Jedinstva Stara Pazova i Partizan Efbeta susrele su se Mina Dragović i Nevena Vukčević. Za tim iz Stare Pazove Mina je upisala sedam poena, dok je za crno-bijele Nevena je osvojila četiri pona, u ovom susretu maksimalnu pobjedu upisalo je Jedinstvo 3:0 (25:18, 25:18, 25:15).

Simona Petranović je igrala za Ub u 2. i 4. setu na utakmici sa Železničarom u gostima. Ub je zabilježio poraz rezultatom 3:1 (23:25, 27:25, 25:18, 33:31).

Tehničarka Marija Šušić igrala je u 1. setu za Tent koji je poražen od Spartaka rezultaom 3:2 (25:20, 18:25, 22:25, 25:21, 15:12).

U Superligi Hrvatske, pet poena zabilježila je Dušanka Petrović u pobjedi Marina Kaštele nad ekipom Veliki Vrh rezultatom 3:0 (25:13, 25:20, 25:16).

U Drugoj ligi Francuske, tri poena osvojila je Katarina Budrak u pobjedi Bordoa nad Harnesom rezultatom 3:0 (25:18, 25:12, 25:22).

U šampionatu Francuske, dva poena osovjila je Saška Đurović u pobjedi San Rafaela u gostima nad ekipom Baroa rezultatom 1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 21:25).

Duško Ivanović: Vjerujem da možemo do Top 8