Pobjede Berana i Podgorice, bod za Bokelj, Otrant poražen

Beranci su na čelu tabele, Foto: Privatni album/Milan Radulović

Beranci su pobijedili Kom na Zlatici – 1:0, u 22. kolu Druge crnogorske fudbalske lige.

Pobjedu Beranama na gostovanju Komu donio je 19-godišnji Joško Rendulić – hrvatski napadač pogodio je u 59. minutu, samo pet minuta pošto je ušao u igru.

Podgorica je istim rezultatom savladala Igalo na “DG areni”. Marko Burzanović je već u 5. minutu promašio penal, ali to na kraju nije koštalo Podgoricu protiv Igala – pobjedonosni gol postigao je Bogdan Rašo u 32. minutu.

Bokelj je neočekivano ispustio dva boda kod kuće protiv Grblja (1:1). Kotorani su na Gradskom stadionu vodili protiv Grblja od 3. minuta, golom Igora Vukčevića, ali je bod rezervista Andrej Golub osam minuta prije kraja.

U Ulcinju, bolan poraz silno pojačanog Otranta – Mladost DG je slavila sa 1:0, autogolom Ariana Senikovića u 16. minutu.

Tim Dejana Vukićevića na začelju tabele ima pet bodova manje od pretposljednjeg Igala.

Jedna ekipa se seli u niži rang, pošto je OFK Nikšić već ispao samim činom odustajanja.

Slobodna u ovom kolu bila je ekipa Zete.

Prvoplasirani direktno ide u elitu, drugi i treći igraju baraž.

Berane sa 36 i Podgorica sa 33 bodova vode “kolo” u Drugoj ligi, dok je Bokelj sa 32 pao na treću poziciju,