Peres slavio u Džedi, Ferstapen drugi

Vozač Red Bula, Meksikanac Serhio Peres, pobjednik je Velike nagrade Saudijske Arabije, druge trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Peres slavio ispred zvaničnog šampiona, Holanđanina Maksa Ferstapena i vozača Mercedesa Džordža Rasela.

Na trećem mjestu prvobitno je završio Fernando Alonso, ali je kažnjen sa deset sekundi, jer nije pravilno odslužio kaznu nakon ulaska u boks.

On je na kraju trku završio na četvrtoj poziciji.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton bio je peti, vozač Ferarija Karlos Sainc osvojio je šesto mejsto, dok su se iza njega plasirali timski kolega Šarl Lekler i Esteban Okon u bolidu Alpina.

Osvajače bodove kompletirali su drugi vozač francuskog tima Pjer Gasli i Kevin Magnusen koji brani boje Hasa.

Ferstapen sada na čelu generalnog plasmana ima 44 boda i ima jedan više od Peresa.