Luka Bubanja potpisao profesionalni ugovor sa Crvenom zvezdom

Foto: FK Crvena zvezda/Facebook

Kapiten omladinske fudbalske reprezentacije Crne Gore Luka Bubanja je potpisao profesionalni ugovor sa Crvenom zvezdom.

18-godišnji Beranac je prethodno bio u fudbalskoj akademiji srpskog šampiona i igrama i zalaganjem opravdao očekivanja.

Pored Bubanje još osam mladih igrača fudbalske akademije potpisalo je profesionalne ugovore, dok su dva fudbalera Omladinske škole produžila saradnju

Mladim talentima Crvene zvezde se obratio predsjednik kluba Svetozar Mijailović.

“Danas je veliki dan za djecu koja potpisuju profesionalne ugovore, za njihove roditelje i najbliže članove porodice. Ovo je svečani trenutak, ali i težak početak ostvarivanja fudbalske karijere i prvi korak koji su djeca koja će danas potpisati ugovore zaslužila svojim radom i odnosom prema fudbalu kao sportu. Kako biste postali vrhunski fudbaleri, morate uložiti mnogo rada i truda. To je samo jedan segment cilja koji ste vi kao ljudi postavili, kao i vaši roditelji koji vas bezuslovno podržavaju. Drugi važan segment je, kako biste izrasli u ličnosti za primjer je vaše obrazovanje. Bez toga nema uspješne karijere i u zabludi su svi oni koji misle da je samo igranje fudbala rješenje u životu. Rijetki su oni koji se mogu pohvaliti vrhunskom karijerom, a da se nisu ostvarili i u ovom drugom segmentu koji je jako bitan za život. Biće potreban naporan rad, o tome će vam više govoriti treneri, kao što su to i činili do sad. Moje je samo da upozorim roditelje, da od njihove djece sve zavisi, zato im se posvetite, jer će to biti najbolja investicija koju ćete u životu imati. Crvena zvezda želi da pruži šansu svakom momku koji ima cilj da na kraju završi u prvom timu našeg kluba, ali i dobre uslove za njihov razvoj. Fudbal je veoma prisutan u našoj zemlji, kao i u cijelom svijetu i sva znanja koja se ovdje steknu, ako se i primijene u našem klubu, što je želja za svu djecu koja potpišu ugovor ostvariće se cilj. Želim vam sreću, zdravlje i dalje usavršavanje. Neka vam je sa srećom prvi ugovor, a vjerujem da ćete ih u životu imati još mnogo”, rekao je Mijailović.

Radović nadigrao Bakića u finalu turnira u Laškom

Gavranić u Kini nastavlja basket priču