Stvarno najbolji: Realova 11. evropska kruna (VIDEO)

Košarkaši Real Madrida najbolji su evropski tim.

Madriđani su 11. put osvojili Evroligu, pošto su u Kaunasu u finalu savladali Olimpijakos (79:78).

Španski tim je do titule vodio Serhio Rodriges sa 15 poena i devet skokova, Valter Tavares je ostvario dabl-dabl sa 13 poena i 10 uhvaćenih lopti, Mario Hezonja je dodao 12 poena.

Aleksandar Vezenkov najbolji kod ekipe iz Pireja sa 29 poena.

Olimpijakos je odličnom igrom u prvoj četvrtini za sedam minuta stigao do plus devet (19:10), a ubrzo nakon poena Vezenkova i do plus 12 (24:12).

Real je drugoj četvrtini stigao do izjednačenja (29:29), a na veliki odmor se otišlo sa egalom – 45:45.

Olimpijakos, je dva minuta prije kraja poslije poena Kenana vodio sa plus šest (78:72).

Real je prvo trojkom Rodrigesa 46 sekundi prije kraja došao na poen zaostatka, a zatim poenima Ljulja tri sekunde pre kraja i do potpunog preokreta (79:78).

Olimpijakos je u posljednjem napadu imao šut za pobjedu, ali je neprecizan bio Kostas Slukas.

Ovo je Realu 11. titula u Evroligi, dok je Olimpijakos ostao na tri titule prvaka Evrope.

Budućnost izgubila od Jezera, pobjeda Sutjeske, odluka od šampionu pada u četvrtak