Budućnost osvojila titulu, Jezero izborilo opstanak, Mornar u baražu

Fudbaleri Budućnosti osvojili su titulu prvaka Crne Gore.

Do šest krune “plavi” su stigli u posljednjem kolu na terenu Mornara slavili su 1:0 golom Zorana Petrovića u šestom minutu.

Tim Miodraga Džudovića je do naslova stigao sa 70 bodova, koliko je osvojila i Sutjeska koja je morala da se pomjeri s trona zbog boljeg međusobnog skora Podgoričana.

To je podgoričkom timu šesta titula prvaka, nakon što je najbolji bio i 2008, 2012, 2017, 2020. i , 2021. godine.

Sutjeska je u posljednjem kolu slavila u Radanovićima protiv Arsenala 1:0 – golom Dragana Grivića u 75. minutu.

Pobjedama u posljednjem kolu baraž su izbjegli Petrovac i Jezero. Petrovac je pred svojim navijačima savladao Iskru 4:1, golovima Balše Boričića u 9, Aldina Adžovića u 11, Mamadu Mendija u 34. i Filipa Femića u trećem minutu sudijske nadoknade.

Jedini pogodak za Iskru postigao je Žarko Popović u 72. minutu. Jezero u Beranama slavilo protiv Dečića 2:1.

Do pobjede, vrijedne opstanka, plavski tim došao je golovima Edisa Redžepagića u 16. i Vojina Pavlovića u 79. minutu.

Jedini pogodak za Dečić postigao je Milan Vušurović u 71. minutu. Rudar, je u Bijelom Polju pobijedio Jedinstvo 4:3.

Pljevaljski tim, koji će kroz baraž pokušati da izbori opstanak, do pobjede vodili su Velizar Janketić u 15. i 80, Stefan Golubović u 72. i Ljubomir Kovačević u 89. minutu.

Strijelci za Jedinstvo bili su Bojan Bojić u 3, Danis Kolić u 7. i Žarko Korać u 60. minutu.

U baraž će i Mornar, dok je Iskra ranije izgubila šanse za opstanak.