Težak poraz, pravi debakl na Islandu za fudbalere Budućnosti – “plavi” su poraženi od Brejdablika čak 5:0 u finalu pretkvalifikacionog turnira za plasman u 1. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.
Podgoričani evropsku priču nastavljaju u kvalifikacijama za Ligu konferencija.
Domaćin je od starta krenuo silovito…U četvrtom minutu Einarson je naplatio izgubljenu loptu “plavih” na sredini terena, potom je Sigurdarson iskoristio grešku Pavlovskog, dok je Ejolfson u 29. poslije izgubljene lopte Đuričkovića na 20 metara od gola riješio pobjednika, ako je uopšte postojala dilema.
Poslije precizne akcije Breidablika u 33. Gunlaugson je dao četvrti gol.
U nastavku, domaći nisu igrali na isti način kao u prvom dijelu, ali je i sa takvom igrom dao peti gol.
Poklonio ga je mladi Dakić, a Svantorson se upisao u strijelce.
Debakl Budućnosti još jedan je pokazatelj da je crnogorski šampionat zasluženo na začelju evropskih liga.
Budućnost će krajem jula igrati u 2. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija protiv poraženog iz dvomeča između Žalgirisa i Struge iz Sjeverne Makedonije.