“Ajkule” osme na Svjetskom prvenstvu

Naša vaterpolo reprezentacija zauzela je osmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

U posljednjem meču na šampionatu, Crna Gora je poražena od selekcije SAD nakon peteraca – 17:15.

U regularnom dijelu bilo je 12:12 (3:3, 4:4, 3:3, 2:2).

„Ajkule“ su dva minuta prije kraja druge četvrtine vodile 7:5, ali je američki tim serijom 4:0 preokrenuo na 9:7.

Naši momci su, ipak, pronašli ritam da se vrate u utakmicu, imali su i posljednji napad za pobjedu, i to sa igračem više, ali nisu uspjeli da realizuju dva šuta.

Kod izvođenja peteraca svih pet igrača američke selekcije su bili precizni, u našoj ekipi Vidovićev šut je zaustavio Holand.

Đuro Radović je bio najefikasniji sa tri gola, po dva su upisali Stefan Vidović, Vlado Popadić, Kanstantin Averka i Miroslav Perković.