Odbojkaši poraženi od Holandije na startu Eura

Odbojkaši Crne Gore upisali su poraz maksimalnim rezultatom na startu Evropskog šampionata.

Izabranici Ivana Joksimovića su u prvom kolu izgubili od selekcije Holandije 3:0 po setovima (25:19, 25:18 i 25:22).

Odlično je Crna Gora počela meč, povela 8:3, ali su Holanđani pronašli ritam i nakon vođstva naše ekipe 17:15 serijom 8:0 lako okrenuli stvari.

U drugom setu je crnogorski tim posljednji put bio u prednosti kada je imao 8:7, da bi protivnik ključnu razliku stekao kod rezultata 13:13 kada je vezao četiri poena…

Posljednji set je bio rezultatski najzanimljiviji, Crna Gora je imala plus dva (13:11), da bi Holandija nanizala tri poena – povela 20:17 – i trasirala put ka trijumfu.

Naredni meč naša selekcija igra u subotu od 20 sati protiv domaćina Sjeverne Makedonije.