Dečić i Rudar u polufinalu Kupa

Nakon Jezera polufinale Kupa su izborili Dečić i Rudar.

U četvrtom duelu četvrtfinala igraju Mornar i Budućnost. Duel u Baru počinje u 17.30 časova.

Dečić je savladao Petrovac 2:1.

Vođstvo lideru Meridianbet Prve crnogorske lige donio je Draško Božović u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Poravnao je Aldin Adžović u 61, a pitanje pobjednika riješio je Pjeter Ljuljđuraj u drugom minutu sudijske nadoknade.

Rudar je u Kotoru savladao Bokelj tek nakon boljeg izvođenbja jedanaesteraca 5:4.

Utakmica je u regularnom toku završena 1:1.

Gosti su poveli golom Vaska Kalezića u 22. minutu iz jednaesterca.

Poravnao je Igor Poček u 65. minutu. Junak trijumfa bio je golman Balša Radanović, koji je u trećoj seriji odbranio šut Vladanu Kordiću.

Precizni za Rudar bili su Vasko Kalezić, Miloš Bakrač, Aleksandar Milić, Stefan Radojičić i Miloš Zečević.

Pogotke za Bokelj upiusali su Poček, Lazar Pajović, Fatih Muković i Dejan Pepić.