ABA derbi: Budućnost poražena od Zvezde (VIDEO)

Prvi poraz u sezoni Admiralbet ABA lige upisali su košarkaši Budućnost Volija.

“Plavi” su u derbiju 6. kola izgubili od Crvene zvezde (95:86) u “Štark areni”. Budućnost je samo vodila u prvoj četvrtini kada je imala sedam razlike 13:6.

Uslijedio je odgovor domaćih, pa su “plavi” početkom drugog poluvremena bili na minus 17 – 61:44.

Dobrim izdanjem u trećoj dionici Budućnost se vratila, prišla na tri poena zaostatka 66:63.

Tada je domaćin odgovorio sa devet vezanih poena, ponovo stekao dvocifrenu prednost 75:63.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima minut i 42 sekunde do kraja, bilo je četiri razlike za Beograđane 88:84, poenima Makundua. Ipak, Nemanja Nedović je pogodio trojku, Zvezda je otišla na sedam razlike (91:84) i sačuvala prednost.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Rajt i Džons sa po 17 poena. Pol je ubacio 14, Megi 13 poena.

Kod Zvezde je Majk Tobi sa 23 poena bio najefikasniji. Nemanja Nedović je ubacio 16…

Budućnost naredne subote od 19 sati dočekuje Split.

17. pobjeda u sezoni: Ferstapen slavio u Brazilu

Mijović: Pokazali smo da možemo da igramo ovakve utakmice; Sferopulos: Moramo da igramo bolje