“Ajkule” nadigrale Australiju na startu turnira u Kaljariju

Crnogorski vaterpolisti pobjedom su otvorili turnir Sardinija kup u Kaljariju – rezulatom 8:6 savladali su Australiju.

Australijanci su poveli, a prije gola za 1:0, Tešanović je odbranio peterac Pavilaru.
Bilo je i 2:1 za protivnika, da bi Vidović i Popadić preokrenuli na 3:2.

Na poluvremenu je bilo 3:3, a Vidović i Popadić sa nova dva gola početkom treće četvrtine “ajkulama” prvi put donijeli dva gola prednosti, a raspoloženi Vidović i Vujović u uvodu posljednjeg perioda donijeli i plus tri (8:5).

Australijanci nisu iskoristili još jedan peterac – Edvards je šutirao preko gola, na kome Lazović zamijenio nakon druge četvrtine zamijenio Tešanovića, a Crna Gora bez problema odbranila prednost.

Crna Gora sjutra od 18 sati igra protiv Francuske, a turnir zatvara u četvrtak duelom sa Italijom od 19 časova.

Crna Gora – Australija 8:6 (1-1, 2-2, 3-2, 2-1)

Crna Gora: Lazović, Brguljan, Mačić, Vujović 1, Banićević, Popadić 2, Vidović 3, Đurđić 1, Ukropina, Spaić, Matković 1, Radović, Tešanović.
Australija: Porter, Lembi, Ford, Negus, Pauer 2, Mersep 1, Pavilar 1, Maksimović, Bajrns, Slobodien, Put 1, Edvards 1, Hedžis.

Kataro drugi u Herceg Novom, Primorcu treće mjesto i trofej u generalnom poretku

ABA 2: Pobjeda Sutjeske, povratak Tomaševića