Balša Pejović novi predsjednik FK Budućnost: Želja je ulazak u grupnu fazu Lige konferencija

Foto: FK Budućnost

Novi predsjednik FK Budućnost AD Podgorica je Balša Pejović.

37-godišnji Podgoričanin zvanično imenovan za prvog čovjeka „plavo – bijelog“ kluba.

Pejović je diplomirani ekonomista, usavršavao se u inostranstvu, a nakon što je sedam godina radio u renomiranim kompanijama u Crnoj Gori, danas je uspješni predstavnik svjetski poznate kompanije Gerflor za jugoistočnu Evropu.

Rođeni Podgoričanin je na mjesto predsjednika došao kao nestranačka ličnost.

„Kao nekome iz Podgorice, ne moram da govorim kolika je čast i obaveza što sam na čelu najvećeg sportskog kolektiva u Crnoj Gori. Tu sam da se stavim u službu Budućnosti, da pomognem koliko mogu sa aspekta poboljšanja poslovnih procesa i unapređenja istih unutar same sportske organizacije. Plan je da postavimo Budućnost na principu korporativnog upravljanja, kako u posljednje vrijeme i funkcioniše“, govori Pejović, koji se nadovezuje…

„Znam koliko je teško animirati ljude da ulažu u fudbal u Crnoj Gori, ali svi zajedno ćemo da uradimo sve kako bismo bili atraktivniji kako za sponzore, tako i marketing. Ne želim da se razmećem riječima, jednostavno namjera mi je da djela u nekom budućem periodu govore o meni kao predsjedniku i o Budućnosti kao klubu“.

Kao predsjednik je upoznao kompletnu radnu zajednicu, svjestan je da u timu ima mladu i energičnu ekipu, a kvalitetna komunikacija sa izvršnim direktorom Novakom Novakovićem i sportskim direktorom Andrijom Delibašićem je osnov svega.

„To su pravi ljudi koji su izgurali stvari u nekom turbulentnom periodu koji je iza nas i iz rezultatskog ambisa su doveli Budućnost na prvo mjesto svojim ljudskim, organizacijom i sportskim sposobnostima“, jasan je novi predsjednik našeg kluba, koji uprkos ulozi kakvu ima ne želi da se miješa u nešto što mu nije struka…

„Naravno, sportski direktor Andrija Delibašić i šef stručnog štaba Mladen Milinković imaju potpunu autonomiju u svom poslu i ne želim ni da pomislim da se takvim autoritetima miješam u posao. Na meni je da kompletnoj organizaciji obezbijedim najbolje uslove za rad i funkcionisanje, a posebno stručnog štaba i igrača“.

Shodno tome, „plavi“ se nakon tri godine vraćaju u Antaliju, a mlađe kategorije se polako vraćaju na turnire.

„Nije vam potrebno previše sportske edukacije da znate šta Turska predstavlja i koliko su turniri za mlađe selekcije važni, kako bi naša djeca odmjerila snage sa vršnjacima iz regiona i Evrope i vidjela gdje su u tom trenutku. Naravno, bićemo posvećeni mladima kao što jesmo, ali i trenerima mlađih kategorija kojima će biti omogućeno usavršavanje“, rekao je Pejović, koji je konstatovao…

„O mladom Vasiliju Adžiću se priča iz dana u dan, kako u našoj, tako i u evropskoj javnosti. Vjerujem da će doći do transfera našeg bisera, a to automatski znači da će sva naša talentovana djeca biti na skeneru evropskih klubova“.

Zbog toga je predsjednik kluba odlučan u namjeri da unaprijedi naš Kamp – zbog nekih budućih majstora. Dok još papirološki nije bio prvi čovjek kluba, obišao je Partizanov „Teleoptik“ kada je ekipa bila na mini pripremama u Beogradu.

„Tu stvarno imamo velike planove, jer želimo da Budućnost u tom dijelu ima najbolje uslove u državi kao što ih i sada ima, ali među najboljima i u regionu. Projekti su već završeni, a javnost će biti blagovremeno obaviještena o svemu“, poručio je Pejović, koji želi da vidi moderan Trening kamp…

„Sportski sektor se pobrinuo da sve naše selekcije imaju dovoljan broj trenera – od šefa, preko pomoćnika i kondicionih trenera do trenera golmana – a na nama je da preuredimo Kamp jer postoji ogroman prostor za napredak. Bili smo u Partizanu, posjetićemo i neke druge evropske klubove, imamo iskustva koja smo „pokupili“ od igrača i ljudi iz sportskog sektora koji su imali ozbiljne karijere… Svi zajedno znamo da je funkcionalan Kamp osnova jednog fudbalskog kluba koji misli o svojoj budućnosti“.

O rezultatskim ciljevima, Pejović, je prilično jasan:

„Dupla kruna je uvijek imperativ, Budućnost od toga ne može da pobjegne kao najveći klub u državi. Što se tiče Evrope, kratkoročni cilj je da pokušamo što duže da se zadržimo što bi uticalo na finansijski aspekt, vidljivost igrača, ali i uživanje Podgorice i svih Podgoričana“, kaže Pejović i dodaje…

„Želja za budućnost je definitivno ulazak u grupnu fazu Lige konferencija, a i ka tome cilju smo napravili neke korake, jer smo kao klub počeli da zadržavamo igrače i potpisujemo ugovore na više godina. Naravno, na tome putu treba da nas pogleda i sreća, a vjerujem da ćemo je u jednom trenutku zaslužiti poštenim radom“.

To bi definitivno bio najveći poklon svim navijačima Budućnosti…

„Trudimo se i trudićemo se da ih obradujemo. Eventualni evropski uspjeh je ključan za Podgoricu kao grad, za Budućnost kao klub, ali i za simpatizere našeg kluba, kao i najvatrenije navijače „Varvare“. Imamo dobru komunikaciju sa svima njima, jer smo svjesni da nam je njihova podrška izuzetno važna. I kad je dobro, i kada je loše, oni su tu – i to svi treba da poštujemo“, zaključio je Pejović.

Teodo domaćin završnog turnira Kupa

95 pobjeda u Svjetskom kupu, sedma u sezoni: Šifrin najbolja u Slovačkoj