Vesna Kljajević šampionka Balkana

Crnogorska atletičarka Vesna Kljajević osvojila je zlatnu medalju u bacanju kugle na juniorskom dvoranskom prvenstvu Balkana u Beogradu.

Članica mojkovačke Tare do zlatnog odličja došla je hicem od 14,89 metara.

Tim rezultatom ispunila je normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo, koje će od 26. do 31. avgusta biti odigrano u Limi.

Kljajević je za 38 centimetara imala bolji rezultat od svjetske norme.

Od ostalih crnogorskih predstavnika Anabela Mujovi je u skoku u dalj osvojila šesto mjesto (5,42), dok su kao sedmoplasirani završili Anđela Đuranović u skoku u dalj (5,34), Matija Vojvodić u trci na 60 metara (8,35 – lični rekord) i Nevena Dobrašinović u trosku (10,91).

U skoku u vis Radovan Sošić je bio deveti (185), a isti plasman osvarila je Maša Bubanja na 60 metara (9,72).

Na 11. mjestu nastup u trci na 400 metara završio je Nemanja Džaković (54,67).

Selektor Osman Erović kazao je da je Kljajević osvajanjem zlatne medalje i normom za Svjetsko prvenstvo ostvarila fantastican uspjeh.

“Ostali takmičari, u izuzetno jakoj konkurenciji, ostvarili su zapazene rezultate”, rekao je Erović.

Stručni štab crnogorske reprezrentacije u Beogradu, osim trenera Erovića, činili su treneri Marko i Danilo Ristić, Sanja Đurnic, Bojana Đurković, Budimir Jestrović i Dragoje Rajković.

Šampionat Balkana za takmičare do 20 godina okupio je više od 200 atletičara iz 16 država, članica Balkanske atletske federacije.