Vaterpolisti u osmini finala SP

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Dohi.

Crnogorski vaterpolisti savladali su danas u trećem kolu C grupe selekciju Japana 13:11 (3:2, 2:3, 4:0 i 4:6) i upisali drugi trijumf.

Slavili su i protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država (SAD), nakon boljeg izvođenja peteraca, 16:15, dok su jedini poraz upisali od Srbije 14:6.

Rival u osmini finala biće im Rumunija.

Naša selekcija pitanje pobjednika riješila je u trećoj četvrtini, koju je dobila 4:0 i uoči posljednjih osam minuta povela 9:5.

Japan je do polovine meča pružio snažan otpor i dva puta bio u vođstvu 4:3 i 5:4.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Dušan Matković sa četiri, Aleksa Ukropina je postigao tri, dvostruki strijelac bio je Vlado Popadić…

Prosinečki nakon žrijeba: Nijedna utakmica neće biti laka, ali možemo proći grupu

Gojković: Po ovo smo došli, čestitao bih igračima, ogroman je stres bio