Barsa u četvrtfinalu nakon četiri godine, Arsenal nakon penal ruleta izbacio Porto

Fudbaleri Barselone i Arsenala su u četvrtfinalu Lige šampiona.

Barsa je savladala Napoli 3:1, (1:1), dok je Arsenal nakon penala eliminisao Porto – 4:2 (1:0 nakon 120 minuta igre).

Barselona, koja je posle četiri godine ponovo u četvrtfinalu Lige šampiona, povela je golom Fermina Lopeza u 15. minutu.

Već u narednom napadu Barselona je duplirala prednost, golom Kansela koji je, odbijenu od stative poslije šuta Rafinje, poslao u mrežu.

Napoli je smanjio zaostatak u 40. minutu preko Amira Rahmanija.

Konačan rezultat postavio je Robert Levandovski u 83. minutu.

U Londonu su penali odlučili putnika u četvrtfinale. Arsenal je preko Trosara nadoknadio gol minusa iz Porta.

Junak trijumfa Arsenala od 4:2, bio je golman Dejvid Raja, koji je odbranio dva jedanaesterca.

Prezni sa bijele tačke za londonski tim bili su Martin Edegard, Kai Haverc, Saka i Deklan Rajs.

Pogotke za Porto postigli su Pepe Akino i Marko Grujić, dok je Raja bio uspješniji od Vendela