Primorac na korak od titule: Kotorani poveli sa 2:0 protiv Jadrana

Primorac je na domak titule prvaka Crne Gore.

Kotorani su u drugom meču finalne serije pobijedili Jadran 15:13, pa im za treću titulu prvaka u istoriji treba još jedna pobjeda.

Junak trijumfa domaćih bio je golman Aleksandar Kralj koji je prvo pogodio sa distance deset sekundi prije kraja za neriješeno (11:11), a potom u penal-seriji odbranio udarce Lazaru Vukićeviću i Jovanu Vujoviću.

Primorac je, serijom od 4:0 sa kraja druge i početkom treće četvrtine, poveo 8:5, a uoči posljendjih osam minuta bilo je 9:6.

Jadran je u posljednjem dijelu napravio preokret i poveo 11:10, ali je Kralj izborio peterce.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Srđan Janović sa četiri gola, Nikola Marković postigao je tri…

Kod Jadrana najbolji je bio Dmitri Holod sa pet, Vasilije Radović i Danilo Radović postigli su po tri…

Prvu meč loptu za titulu Primorac će imati u subotu na “Škveru”.