Ivanović: Da odigramo kao protiv Vajpersa; Vukčević: Spremni smo za Ludvigsburg

Foto: Dejan Starčević

Nakon prve pobjede u EHF Ligi šampiona nad Vajpersom – pred rukometašicama Budućnosti je novi izazov.

U 10. kolu elitnog takmičenja izabranice Bojane Popović u nedjelju od 14 sati gostuju Ludvigsburgu.

“S obzirom da smo odigrali dobar meč protiv Vajpersa, bolje se osjećamo, sada je samopouzdanje na većem nivou, smatram da možemo još više da pokažemo. Znamo da nas čeka zahtjevan meč, znamo kako igraju. Jaka ekipa, dosta trče, dosta vuku, fizički su jako spremne. Spremamo se za njih, ja volim da kažem da sav fokus je na nama i od nas sve zavisi. Ako budemo igrali agresivnu odbranu i disciplinovan napad mislim da ćemo ponoviti dobar meč kao prošle subote”, kazala je Tanja Ivanović.

Njemački predstavnik nakon devet kola ima sedam bodova, dok je Budućnost osvojila tri.
U prvom dijelu sezone Ludvigsburg je slavio u Podgorici – 36:25.

“Jesu nas dobile ubjedljivo ali opet, imale smo dosta grešaka, nekako smo same to proizvele nekim neiskustvom. Možda smo brzale da stignemo rezultat što nas je vodilo iz greške u greške, promašile smo dosta zicera. Utisak je da nas nisu nadigrale nego da smo same sebe dovele u tu situaciju. Imamo motivaciju da dokažemo da je ubjedljiv poraz u prošlom meču bio slučajnost i da možemo dosta dolje, uz manje tehničkih grešaka”, dodala je Ivanović.

Dobra odbrana je kluč, smatra Jelena Vukčević.

“Trenirale smo tokom sedmice na talasu dobre energije nakon prve pobjede u Ligi šampiona. Mislim da je sama podrška, energija i želja dovela do rezultata kakav je bio protiv Vajpersa. Taj lijepi osjećaj nas vodi i u ovu utakmice. Spremni smo za teško gostovnaje, analizirali smo Ludvigzburg, svjesne smo grešaka koje smo pravili u prošlom meču sa njima. Daćemo sve da ispravimo sve što nije valjalo. Bitno je da odbrana bude dobra, da imamo taj osjećaj u defanzivi. Stabilna odbrana nam uvijek daje samopouzdanje i u napadu. Nadam se da će tako da ostane i da ćemo iz Njemačke donijeti dobar rezultat”, rekla je Vukčević

Mlade odbojkašice bolje od Rumunije

Vaterpolo savez Hrvatske: Ne želimo da igramo u Kotoru