Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u Baru od Švedske 5:0, u utakmici trećeg kola turnira elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Ovaj meč za naš tim nije imao rezultatski značaj, nakon što su pobjedama u prva dva kola kadeti osigurali prvo mjesto i plasman na evropsko i svjetsko prvenstvo.
Tim Radovana Kavaje bez obzira na to, kao i na činjenicu da je igrao u nekompletnom sastavu, potpuno je podbacio i odigrao meč daleko ispod nivoa prikazanog u prva dva kola.
Švedska je, u meču koji je odigran po jakom vjetru, dominirala i mogla slaviti još ubjedljivije, da u nekoliko navrata nije odlično intervenisao golman Danilo Kolječević.
Do prve pobjede u grupi A3 došla je golovima Vinsenta Hidalga u 25, Lukasa Persona u 39, autogolom Stefana Nedić u 45, Olivera Mensona u 63. i Rajana Bardđija u 82. minutu.
U drugom meču te grupe Grčka je pobijedila Norvešku i sa dva trijumfa i porazom kao drugoplasirana završila kvalifikacije.


