Novak Đoković, privodi kraju pripreme za Vimbldon koji počinje u ponedjeljak.
U Londonu će Srbin ponovo juriti 25. grend slem titulu. Pred početak trećeg grend slema u sezoni izjavio je da je mnogo bolje spreman za Vimbldon nego što je bio pred Rolan Garos.
Prvi na putu ka osmom Vimbldonu biće mu Kinez Jibing Vu.
“Mislim da je situacija drugačija u pogledu mog ukupnog fizičkog stanja. Smatram da sam ovdje bolje pripremljen nego što sam bio za Rolan Garos. Očigledno, igranje na travi, u poređenju sa šljakom, ne zahtijeva toliki fizički napor. Tako da je to bolje za mene. Oduvijek sam volio da igram na travi. Imam veoma dobar rezultat ovdje, istoriju, na Vimbldonu. To mi daje veću dozu samopouzdanja pred početak turnira”, kazao je Novak.
Đokoviću će ovo biti 21. učešće na Vimbldonu u karijeri. On je do sada u Londonu slavio sedam puta.


